Pasta z sera białego z jajami, cebulą i śmietaną

postheadericon Pasta z sera białego z jajami, cebulą i śmietaną

-25 dag sera białego, 2-trzy łyżki śmietany, 2 jaja, 1 cebula, trzy pomidory, listki sałaty. Ser dokładnie rozetrzeć, dodać śmietanę, jaja ugotowane na twardo i drobno pokrajane oraz cebulę również pokrajaną w jak najmniejszą kostkę. Wszystkie składniki dokładnie wymieszać i posolić do smaku. Podać pastę ułożoną na listkach sałaty, przybraną plasterkami pomidorów.

Leniwe pierogi (dla trzy osób), 40 dag sera białego, 1 jajo, 1 łyżka mąki pszennej, 2 łyżki mąki ziemniaczanej, 1 łyżka bułki tartej, 1 łyżka masła.

Ser zemleć w maszynce, dokładnie rozetrzeć z żółtkiem. Następnie dodać do sera przesianą mąkę, białko ubite na sztywną pianę i zagnieść ciasto. Na stolnicy posypanej mąką, formować z przygotowanego ciasta wałki i kroić w skośne, niewielkie romby. Kluski gotować zaraz po zrobieniu, wrzucając do wrzącej, osolonej wody. Gdy wypłyną na powierzchnię wody, wyjmować łyżką cedzakową na półmisek, posypać przyrumienioną tartą bułeczką i polać stopionym, ale nie zrumienionym masłem łub śmietaną z cukrem.

Leave a Reply

Reklama
    System reklamy Test
Lubiane powiedzonka
1.
2.
3.
4.