Zupa mleczna z płatkami owsianymi i jabłkami

postheadericon Zupa mleczna z płatkami owsianymi i jabłkami

Trzy i pół szklanki płatków owsianych, trzy szklanki wody, trzy szklanki mleka, 2-trzy jabłka, sól, cukier. Na wrzącą, osoloną wodę wsypać płatki i gotować kilka minut mieszając. Dodać przegotowane gorące mleko i zamieszać. Jabłka obrać, zetrzeć na tarce o dużych otworach, dodać do zupy i doprawić do -smaku cukrem.

Płatki kukurydziane na mleku, 1 szklanka płatków kukurydzianych, 1VI l mleka, sól, cukier. Płatki kukurydziane rozprowadzić niewielką ilością zimnego mleka, wlać na gotujące mleko, posolić. Gotować kilka minut mieszając, osłodzić do smaku.

Zupa mleczna z kluskami z płatków owsianych. 1 szklanka płatkóio owsianych, IV2 l mleka, IV.2 łyżki masła roślinnego, 1 jajo, 1 łyżka mąki, sól.

Płatki zalać dwiema szklankami gorącego mleka i zostawić, aż na- pęcznieją. Następnie dodać mąkę, jajo, 2-trzy łyżki wody, masło roślinne, sól do smaku i wymieszać. Kłaść łyżką małe kluseczki do gotującej, oso- lonej wody. Zagotować na niewielkim ogniu i odcedzić. Rozdzielić porcje na talerze, zalać resztą przegotowanego gorącego mleka i natychmiast podawać.

Leave a Reply

Reklama
    System reklamy Test
Lubiane powiedzonka
1.
2.
3.
4.